Willa Krzeszanica

informacje

Rezerwacja telefoniczna 602 860 808 Twoja opinia
 • pl
 • Dostępność pokoi Rezerwacja online

  Szlak na Morskie Oko

  Morskie Oko jest jednym z najłatwiejszych i najpopularniejszych szlaków turystycznych w Polskich Tatrach. Morskie oko jest jednym z miejsc w Tatrach, które powinien odwiedzić każdy Turysta, który aktywnie odpoczywa w Zakopanem. Jest to największe jezioro w całych Tatrach (obok Wielkiego Stawu Polskiego).
  Aby dojechać do tego szlaku należy kierować się w stronę Łysej Polany, która znajduję się w pobliżu parkingu w Palenicy Białczańskiej, skąd rozpoczyna się szlak na Morskie Oko. Trasa prowadząca do Morskiego Oka jest bardzo widokowa oraz wygodna dla pieszych wędrówek, ponieważ pokryta jest nawierzchnią asfaltową.


  DLACZEGO WARTO?

  Morskie Oko jest to najpiękniejsze jezioro wśród górskiej scenerii Tatr. Jeden z najpopularniejszych szlaków turystycznych według odwiedzin Turystów na Podhalu. Jedno z miejsc w Tatrach , które powinien odwiedzić każdy wędrujący Turysta. Trasa prowadząca do Morskiego Oka jest bardzo widokowa oraz wygodna dla pieszych wędrówek.


  JAK DOJECHAĆ DO SZLAKU:

  • Samochodem kierujemy się w stronę Łysej Polany, która znajduję się w pobliżu parkingu w Palenicy Białczańskiej. Zaznaczam że parking jest niby duży ale brakuje miejsc parkingowych.
  • Bus-em odjeżdżamy z dworca autobusowego w Zakopanem.


  TRASA:
  Trasę rozpoczynamy z parkingu w Palenicy Białczańskiej trwa zazwyczaj 2:35 minut kierując się w stronę Morskiego Oka. Trasa nie należy do zbyt trudnych ponieważ ciągnie się prawie do samego końca asfaltową ścieżką. Po godz. spaceru można zrobić przystanek na chwilę oddechu górskim powietrzem przy Wodogrzmotach Mickiewicza i przygotować się na dalsza wędrówkę do celu.


  U CELU:
  Po dotarciu nad Morskie Oko zaskoczy nas przepiękny widok na tafle Morskiego Oka które wspaniale kontrastuje się na tle szczytów. Na miejscu można odpocząć w ponad 100 letnim schronisku im.Stanisława Staszica którym także znajduje się restauracja oraz weranda widokowa. W czasie ładnej pogody polecamy spacer ścieżką wokół jeziora.Po naładowaniu akumulatorów należy przygotować się na drogę powrotna która trwa 2:00 minut.Równie dobrze z Morskiego Oka można także wybrać się w dalsza wędrówkę na najwyższe szczyty Tatr Rysy.

  Orla Perć

  Niebezpieczny
  jednokierunkowy

  Centrum Zakopanego Krupówki

  Główna ulica Zakopanego odwiedzana przez każdego turystę

  Hala Gąsienicowa

  Hala Gąsienicowa
  Dolina