Willa Krzeszanica

informacje

Rezerwacja telefoniczna 602 860 808 Twoja opinia
 • pl
 • Dostępność pokoi Rezerwacja online

  Dolina Pięciu Stawów Wodospad

  Szlak do Doliny Pięciu Stawów z atrakcyjnym Wodospadem Siklawa:

  Trasa :

  • czas przejścia 5 osobowej rodziny z 3 dzieci w wieku od 7 do 14 lat 3 godz. 30  min. od parkingu Polana Palenica do Doliny Pięciu Stawów, droga powrotna 2 godz. 30 min.

  Szlak początkowo 40 minutowy spacer z parkingu drogą asfaltową do Wodogrzmotów Mickiewicza. Po kilku minutowym przystanku ruszamy szlakiem zielonym ostro w górę ale nie na długo, ponieważ czeka nas 1:30 godzinna droga w lesie nie jest trudna stopniowo prowadzi wzdłuż górskiego potoku,  gdzie docieramy do Wodospadu Siklawa, który  oczaruje nas swoim urokiem głazów, skał i wspaniałych kolorów. Trasa przed Siklawą będzie podzielona na 2 różne drogi  prowadzące do Doliny Pięciu Stawów sugeruje wybrać kierunek w prawą aby zobaczyć Wodospad z dołu zdobywając szczyt. Niestety trasa jest trudna i ciężka dla Turystów mało aktywnych, dla naszych dzieci zmęczenie pokonała fascynacja spływającej białej wody i leżący śnieg w środku czerwca. W Dolinie Pięciu Stawów odwiedziliśmy Schronisko z przystankiem … Niestety nie widzieliśmy pięciu a trzy Stawy bo nie mieliśmy czasu i siły. Droga powrotna dla nas nie była trudna ale jeżeli ktoś ma kłopoty ze schodzeniem po schodach będzie miał trudności, ponieważ schodzimy po kamieniach w dół.

  Kolejne cudowne miejsce zdobyte, fascynujące kolory połączenie szarości/zieleni oraz śniegu odbijającego się w wodzie, Siklawa i otaczające nas szczyty.

   

   

  Dolina Kościeliska Jaskinia Mrożna

  Kościelisko Kiry
  Szlak

  Hala Gąsienicowa

  Hala Gąsienicowa
  Dolina

  Szlak na Kasprowy Wierch

  Kasprowy Wierch jest jednym z najpopularniejszych szczytów w Polskich